10 najlepszych Escape Roomów w Polsce

Kopiuj-z-kolekcjoner1
Fot.: time4secrets.pl
Escape roomy szturmem podbijają Polskę. Jeszcze do niedawna zupełnie nieznana rozrywka to dziś stały punkt imprez urodzinowych, spotkań integracyjnych czy po prostu wyjść ze znajomymi. Do których pokoi jednak naprawdę warto się wybrać? Oto nasz subiektywny top 10.

1. Kolekcjoner, Poznań
To świetny escape room dla fanów naprawdę mocnych wrażeń. Budzicie się w dziwnym miejscu i po chwili zdajecie sobie sprawę, że znajdujecie się w pracowni słynnego seryjnego mordercy – Kolekcjonera. Nawiązujący do horrorów pokój zapewnia więcej emocji, niż wszystkie części „Piły” razem wzięte!

2. Basteja, Stargard
plakatESCAPE
W 70-tysięcznym Stargardzie mieści się jeden z najciekawszych escape roomów w kraju. Jest on zlokalizowany w muzeum, w scenerii XVI-wiecznej Bastei. Za całą zabawę odpowiada zespół muzeum, więc wszystko jest świetnie dopracowane i w historycznym klimacie. Do escape roomu nie można wejść jednak codzienne, a tylko w pierwsze piątki i soboty miesiąca.

3. Zdrada w Breslau, Wrocław
EG0A1840.MOV.Still001
Fot.: exit19.pl

Kryminalny escape room w klimacie przedwojennego Wrocławia. Jeśli kojarzy się to wam z kultowymi powieściami Krajewskiego, to bardzo dobrze. Trzeba docenić pomysł, nawiązanie do historii miasta oraz bardzo ciekawą zagadkę.

4. Come Come, Kraków
Dość nietypowy escape room, bo musimy się wydostać z.. klubu nocnego. Każdemu w końcu zdarza się zaszaleć, a w tym pokoju możemy zobaczyć czym to może się kończyć. Doceniamy oryginalność pokoju oraz świetną obsługę.
5. Komnata tajemnic, Moszna
Zamek_w_Mosznej_
Zamek w Mosznej, fot.: BartoszKamiński/Wikimedia Commons

Był już escape room w muzeum, jest i w zamku.. Komnata to nie tylko doskonała rozrywka w jednym z najpiękniejszych polskich zamków. To też zabawa, która nawiązuje do gry opracowanej przez Hrabiego Franciszka Huberta Tiele-Wincklera w XIX wieku dla gości jego zamku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *