5 najlepszych miejsc na weekendowy, jesienny wypad

Jesień to pora, która kojarzy się raczej z powrotami do pracy i szkoły, a niekoniecznie z wyjazdami. Ale przecież można jesienne weekendy wykorzystać na ciekawe podróże – ciągle nie jest tak zimno, a „polska złota jesień” może być naprawdę malownicza. Oto co najlepiej zobaczyć w Polsce jesienią!

Warszawskie parki

Wszyscy ci, którym stolica nie kojarzy się z malowniczą jesienią, powinni zobaczyć warszawskie parki o tej porze. Jesienna aura i opadające liście w przeróżnych kolorach bardzo sprzyjają stołecznym oazom zieleni. Widok jest niezapomniany, więc warto przespacerować się po parkach – nie tylko po Łazienkach, ale też po raczej nieznanym osobom spoza stolicy Parku Skaryszewskim. Oprócz tego dobrze też poznać Park Dreszera, Parku Szymańskiego oraz Ogród Krasińskich. Najlepiej wybrać więc hotel na Itaka Hotels i sprawdzić co mają do zaoferowania stołeczne parki.


Fot. Facebook.com/Skaryszewski

Sandomierz

To jedno z najbardziej uroczych polskich miast – pełne zabytków, ulokowane na siedmiu wzgórzach. Sandomierz był jedną z głównych siedzib Królestwa polskiego, więc historię można tu poczuć na każdym kroku. Warto nie tylko spędzić czas na malowniczym rynku oraz zwiedzać zabytkowe kościoły i dworki, ale także przejść się podziemną trasą turystyczną, która składa się aż z 34 połączonych pomieszczeń.
Sandomierz
Podziemny Sandomierz

Świnoujście

To kurort, który jest położony w dużej części na wyspie, na którą można się dostać jedynie przeprawą promową. To, co jednak jest uciążliwe dla mieszkańców miasta, może być atrakcją dla turystów. W sezonie miasto przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, ale jesienią jest dużo spokojniej. Może nie można się wtedy opalać, ale można wtedy podziwiać morze, wdychać świetne powietrze, zwiedzać pobliski park narodowy albo spędzać czas w wielu świetnych restauracjach i barach.

Świnoujście
Stawa Młyny – jeden z symboli Świnoujścia

Kraków

Stolica Małopolski jest świetna na każdą porę roku, ale jesień jest pewnie najlepszą z nich. Zabytki Krakowa świetnie prezentują się w polską złotą jesień. W tym czasie jest też wyraźnie mniej turystów, pojawiają się za to studenci. Niezależnie więc czy chce się podziwiać zabytki, poczuć atmosferę rynku czy też chodzić po knajpach na Kazimierzu – warto zarezerwować któryś z krakowskich hoteli właśnie jesienią.

Krakow
Kraków warto odwiedzić o każdej porze

Zalipie

Gdzie najlepiej poczuć piękną, polską jesień jeśli nie w jednej z najbardziej malowniczych wsi w kraju? W Zalipiu możemy oglądać ponad dwadzieścia ręcznie malowanych domków, a także malowidła na studniach czy płotach. To zupełnie unikatowe miejsce nie tylko w skali kraju, ale i Europy. Wypad do tej wsi można połączyć z wizytą w Krakowie – jest oddalona zaledwie o 1,5 godziny drogi samochodem.


Fot. Piotrus/Wikimedia Commons

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *