„Krzywy las” – najbardziej tajemniczy las w Polsce

To jedno z najciekawszych i najbardziej tajemniczych miejsc w Polsce. Jest do tego stosunkowo mało znane w kraju. To las „tańczących sosen”, znajdujący się obok Gryfina na Pomorzu Zachodnim.

Pierwsze zdjęcie: Gryfino.plLas jest niemały, jest tam ponad 100 sosen, wszystkie nachylone w bardzo nietypowy sposób. Wiadomo, że drzewka zostały zasadzone około 1930 roku. Ale czemu drzewa wyglądają, jak wyglądają? To ciągle tajemnica, nad którą zastanawiają się popularne portale na całym świecie. Jest oczywiście na ten temat wiele teorii, np. że młode drzewka zostały rozjechane przez stacjonujące w tym rejonie czołgi. I dlatego wyrosły w tak nienaturalny sposób. Inni specjaliści uważają natomiast, że to ludzie specjalnie wykrzywili te drzewka za młodu, by łatwiej zrobić z nich później np. meble. Oczywiście nie brak spiskowych teorii, że za wszystkim stoi lądowanie kosmitów. Jaka jest prawda – prędko się nie dowiemy. Bez dwóch zdań natomiast, las wygląda naprawdę wyjątkowo..
Krzywy Las - Krummer Wald
Las leży w Nowym Czarnowie, cztery kilometry od Gryfina, nieopodal Elektrowni „Dolna Odra”

Krzywy Las - Krummer Wald
Drzewa, wbrew pozorom, są dość niskie. Żadne nie przekracza 15 metrów

Krzywy Las - Krummer Wald
III 2015, "Krzywy Las",  Nowe Czarnowo, Gryfino, PL

A las mieści się tutaj..
Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. kurman - sadownik pisze:

    Sprawa jest bardzo prosta, mimo iż wielu dopatruje sie tutaj przeróznych dziwnych historii i sil nadprzyrodzonych to niestety nie maja one nic wspólnego z prawdą. Rozjechanie przez czołgi tez nie ma żadnego sensu, gdyz w takiej sytuacji krzywe drzewa ciagnely by sie po linii prostej, a krzywe drzewa sa tylko w częsci lasu. oraz zdaza sie ze kolo krzywego drzewa rośnie też proste drzewo. Oraz zdecydowana wiekszosc drzew jest wygieta w jedna strone, jednak trafiaja sie drzewa wygiete w odwrotna strone,co przeczy przejechaniu przez czołgi.
    A wiec jaka jest prawda? Drzewa najzwyczajniej w świecie zostaly ściete, gdy byly juz odpowiednio duze, jednak osoba ktora je scinala zadbala o to aby drzewa odrosły i w tym celu zostawila najnizszą gałąź, ktora z czasem odrosła i wyciagnela sie ku górze, jednak byla juz na tyle gruba i duza ze nie wyprostowala sie calkiem a pozostała w formie widocznych krzywizn. Jak zauwaza autor tego artykulu drzewa są stosunkowo niskie jak na swoj wiek, co potwierdza tylko moją teorie, gdyz ściecie drzewa i odrośniecie znacznie je odmłodziło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *