Najlepsze (w miarę) tanie restauracje w Polsce

Nietrudno znaleźć dobre restauracje, w których możemy wydać duże pieniądze. Ale co jeśli chcemy dobrze zjeść, nie wydając przy tym astronomicznych sum? Sprawdziliśmy które lokale w Polsce mają najlepsze opinie na portalu TripAdvisor, a które przy okazji nie zrujnują naszego budżetu. Oto one!

Stara Kamienica
Fot: stara-kamienica.com.pl
Stara Kamienica, Warszawa
Przy ponad 600 opiniach, ta restauracja na ulicy Widok ma średnią ocenę 4,5. W menu mamy sporo specjałów polskiej kuchni – na przykład pierogi kosztują nieco ponad 30 złotych. Droższe są np. schaby z dzika lub duszone piersi z gęsi – za to zapłacimy ponad 50 zł. Biorąc po uwagę jednak centralną lokalizację oraz ciekawy wystrój, nie są to wyjątkowo wygórowane ceny. Opinie – nie tylko turystów z Polski – na TripAdvisorze są niezwykle entuzjastyczne, a słowo „awesome” pojawia się bardzo często.

Introligatornia Smaku, Kraków
Introligatornia Smaku/FB
Osiągnięcie 4,5 przy niemal 1,500 recenzjach musi robić wrażenie. Znajdziemy tu specjalności kuchni polskiej (dużo pierogów!), jak i tej interkontynentalnej. Szefowie kuchni starają się też codziennie zaskoczyć czymś nowym. Ceny natomiast nie są zbyt wygórowane – pierogi dostaniemy już za 15 zł, choć najdroższe danie (Comber jagnięcy z kostką na musie ziemniaczano-czosnkowym z zielonym groszkiem z miętą) kosztuje aż 75 zł.
Pierogarnia Mandu, Gdańsk
Mandu/FB
Co tu dużo mówić, kulinarnie Polska kojarzy się głównie z pierogami, więc nic dziwnego, że w zagranicznych serwisach popularność zyskują lokale, serwujące właśnie te potrawy. Mandu ma świetne oceny, choć jest nieco oddalona od centrum Gdańska. Ceny też są przyzwoite – zjemy bez trudu za mniej niż 20 zł.

Krowarzywa, Warszawa
16473166_1099314746864020_5339367295975374099_n
Ten lokal nie tylko ma fajną nazwę, ale też zapoczątkował u nas modę na wegańskie burgery. Potrawy nie są drogie i można się najeść za kilkanaście złotych. Doceniają to użytkownicy TripAdvisora – średnia ocena to 4,5 przy 540 opiniach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *