Pałac w Krobielowicach

Pałac w miejscowości Krobielowice to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Jest to piękna posiadłość, położona w malowniczej okolicy, która została odrestaurowana z uwzględnieniem pierwotnego wyglądu. Obecnie można go podziwiać z zewnątrz, ale także wewnątrz, ponieważ w pałacu mieści się czynny hotel.
 
Wybierając hotel blisko Wrocławia, warto wybrać właśnie Pałac Krobielowice. Jego architektura i zabytkowe elementy dekoracyjne przyciągają turystów z całego kraju oraz z zagranicy. Za każdym razem Goście są pod wrażeniem pięknego krajobrazu i atrakcji w jego okolicach, a także profesjonalnej obsługi hotelowej, która dba o każdy szczegół pobytu.

Historia pałacu

Pałac w Krobielowicach ma bardzo ciekawą historię. Budowla powstała w XIV wieku, stanowiąc własność rodu von Sitten. Z czasem rozbudowywano poszczególne fasady i wieże – ze względu na kilka etapów budowy, reprezentują one nieco odmienne style. Stoją one do dziś i cieszą oczy wszystkich odwiedzających. Następnym właścicielem został feldmarszałek pruski Gebhard Leberecht von Blücher, który służył w armii pruskiej w Słupsku. Posiadłość otrzymał za zasługi wojenne od ówczesnego króla Prus – Fryderyka Wilhelma III. Był człowiekiem wielkiej odwagi, brał czynny udział w wielu walkach i bitwach nawet w podeszłego wieku.

Nowy właściciel

Po drugiej wojnie światowej, w okresie Polski komunistycznej, Pałac Krobielowice został upaństwowiony, a później wykupiony przez potomka feldmarszałka von Blüchera, który przyjechał z Nowej Zelandii aby podjąć się remontu zabytkowej budowli. W 1993 roku odnowił ten wspaniały pałac, który cieszy turystów do dziś. Remont pałacu trwał około czterech lat.

Atrakcje

W okolicy jest wiele ciekawych atrakcji dla przyjeżdżających gości, np: położony niedaleko Pałacu, w Kątach Wrocławskich, wspaniały i efektowny gotycki kościół z XV wieku, atrakcyjne pole golfowe z dziewięcioma dołkami, gdzie z pola mogą korzystać amatorzy oraz zawodowi gracze, największe w województwie dolnośląskim jezioro, czyli Zalew w Mietkowie, a także Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, gdzie można obserwować przepiękną, wyjątkowo bogatą szatę roślinną. Wyprawa do Krobielowic jest naprawdę świetnym pomysłem, a hotel pod Wrocławiem na pewno jest fajnym miejscem na odpoczynek, relaks z całą rodziną, z przyjaciółmi, czy ze znajomymi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *