Polacy przekonali się wreszcie do hamaków!

Hamaki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, a internetowy sklep wHamaku jest dziś jednym z najpopularniejszych sklepów tego typu w Europie.

10600588_1142197409186483_6936498368254647363_n

Hamak La Siesta/ fot.: wHamaku.pl

Hamak kojarzy się co prawda ze słodkim lenistwem (to też polecamy;), ale przecież może i towarzyszyć nam przy aktywnym trybie życia. Na przykład możemy nosić hamak podczas dłuższych wycieczek pieszych. A żeby się nieco zregenerować, można zawiesić po prostu nasz hamak na drzewie. Podobnie w przypadku podróży samochodem. Jako że hamak łatwo rozłożyć i potem złożyć, można sobie zrobić na nim przerwę podczas jazdy. Ale są i tacy, którzy hamaki wykorzystują jeszcze bardziej kreatywnie…

 

A photo posted by whamaku.pl (@whamaku.pl) on

Niektórzy jednak uważają, że hamak świetnie sprawdza się w domu. Można się na nim zrelaksować i poczytać książkę. Ale może służyć też do zabawy dla dzieci czy też.. domowych zwierząt.

 

A photo posted by whamaku.pl (@whamaku.pl) on

Ile więc kosztuje nowoczesny hamak? W sklepie wHamaku najtańsze modele możemy dostać za mniej niż 200 zł. Turystyczne hamaki łatwo rozwiesić i potem spakować. Jednak bardziej komfortowe hamaki, z drążkami, kupimy za ok. 275 zł. Jeśli chcemy umieścić hamak w domu czy ogrodzie, to najlepiej nabyć zestaw ze specjalnym stojakiem – ceny takich zestawów zaczynają się od ok. 1500 zł. Oczywiście jeśli hamak już mamy, możemy dokupić sam stojak. Podobnie jak nabyć możemy też całą gamę akcesoriów – jest wśród nich np. daszek, moskitiera czy nawet barek hamakowy.

 

A photo posted by whamaku.pl (@whamaku.pl) on

Hamaki w centrum Warszawy

A jeśli ktoś jest ciągle nie do końca przekonany do klasycznych hamaków, może przyjrzeć się czemuś alternatywnemu – np. fotelom hamakowym albo leżakom hamakowym.

foto_2011_09_22_11_19_57_cul21-5_1080_800

Leżak hamakowy/ fot.: wHamaku.pl

Skąd się w ogóle wzięły hamaki? Służyły jako łóżka rdzennym mieszkańcom Ameryki Centralnej i Południowej. Ponoć gdy Krzysztof Kolumb dotarł do Nowego Świata był w szoku, że lokalni mieszkańcy tak często używali tego wynalazku. Pomysł szybko zaadaptowali żołnierze i marynarze, którzy szukali czegoś, w czym można się przespać, co jest wygodne, lekkie i zajmuje mało miejsca. A dziś z tego wynalazku może korzystać każdy z nas. A w jaki sposób? To już zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności.


whamaku.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *