Tylko 35 m², 3 tygodnie i stoi. Pod Legionowem został zbudowany energooszczędny dom za… 35 tysięcy złotych pod klucz!

Okazuje się, że aby zbudować sobie dom, wcale nie trzeba brać kredytu na kilkaset tysięcy złotych. Wystarczy 35 tysięcy i 35 metrów kwadratowych powierzchni, a wtedy nawet pozwolenie na budowę nie jest konieczne. Udowodnił to Wojciech Zatuszek, który w Łajskach pod Legionowem postawił właśnie taki energooszczędny domek.

Kto z nas nie marzy o własnych czterech kątach. Kiedy mamy dość wynajmu mieszkania i odłożymy trochę pieniędzy, zwykle decydujemy się na wzięcie kredytu i albo znalezienie własnego mieszkania, albo wybudowanie domu, jeśli dysponujemy większym budżetem. Jednak dla wielu osób wciąż jest to nieosiągalne. Okazuje się jednak, że przy dużo mniejszych kosztach można zbudować całoroczny energooszczędny dom i to… bez pozwolenia na budowę.

Udowodnił to Wojciech Zatuszek, który postawił taki „mikrodomek” w Łajskach pod Legionowem. Udało mu się zbudować dom o powierzchni 35 metrów kwadratowych. Dodajmy, że jest to dom, w którym można mieszkać przez cały rok. Musi mieć jednak status domku letniskowego lub gospodarczego i nie ma możliwości zameldowania się w nim. Po zbudowaniu dokonujemy zmiany sposobu użytkowania na mieszklany. Zaletą jest jednak to, że nie musimy martwić się o pozwolenie na budowę, prowadzić dziennika budowy i przechodzić przez procedurę odbioru. Wszystko dlatego, że domy parterowe o powierzchni do 35 m kw. wymagają jedynie zgłoszenia.

– W 2-3 osoby postawiliśmy dom w Łajskach w ok. 3 tygodnie. Całkowity koszt budowy „pod klucz” to w tym przypadku 35 tysięcy złotych – opowiada nam Wojciech Zatuszek. W postawionym pod Legionowem budynku zainstalowana została elektryka, hydraulika (czyli instalacja wodno-kanalizacyjna, WC, kabina prysznicowa oraz umywalka), panele, wentylacja (mechaniczna i grawitacyjna) i ogrzewanie w postaci trzech grzejników olejowych z termostatami.

Pan Wojciech prowadzi stronę internetową oraz fanpage Zbuduj sam dom, na których udziela porad i wskazówek w kwestii wybudowania takiego właśnie niedużego domu. Budynek postawiony w Łajskach szybko stał się hitem internetu.

Informacje:
Strona www
Facebook/zbudujsamdom
YouTube/c/zbudujsamdom

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *